Top Sport

Нема зезање ниту со старите навивачки на Евертон – Андерсон доби по задникот

Евертон и следната сезона ќе играат во Премиерлигата по драматичната 3:2 победа над Кристал палас вчера, одбележана со инвазија на теренот, славје какво што вообичаено е резервирано за освојување на големи титули и инцидент во кој еден навивач на Евертон мислеше дека е умно да го предизвика Патрик Виеира.

dobivaj vesti na viber

Покрај тоа, една навивачка на клубот од Ливерпул стана славна на Интернет со својата реакција. Деле Али и Јоаким Андерсон беа во борба за топката, откако фудбалерот на Евертон се обидуваше да оддолжува време, по што таа реши дека заслужува плескање по задникот.

go88 pc hách go88 làm đại lý go88

sunwin pro tải sunwin 2022 sunwin stevia wallstreet online

Scroll to Top