Top Sport

Анчелоти: Азар е подготвен, но преферирам други фудбалери

Карло Анчелоти вели дека белгиската ѕвезда Еден Азар може да биде ѕвезда за Реал Мадрид, додавајќи дека тој е физички подготвен, но признава дека повеќе сака други фудбалери во стартните 11.

30-годишниот Азар остана на клупата на „Ел класико“ на „Ноу Камп“, каде што Реал стигна до 2:1 победа и сега тој има само четири старта во седум меча во Ла лига и само еден меч во лигата на шампионите. Италијанецот брутално вели дека преферира други фудбалери.

„Тој може да игра 4-3-3 на левата страна или 4-4-2 зад напаѓачот. Подготвен е да игра, но проблемот е што има тренер кој преферира други играчи. Уште нема статус на ѕвезда во Мадрид поради повредите, но полека ќе се врати во вистинска форма. Сигурен сум дека ќе го видиме оваа сезона. Азар има се што е потребно – квалитет, мотивација. Мора да изддржи, бидејќи понекогаш тренерот преферира други играчи“, вели Анчелоти.

watch anime free. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven SK8 the Infinity Episode 5

dubbed anime Naruto (Dub)

AnimeHeaven Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

SK8 the Infinity (Dub) Episode 4

Scroll to Top