Top Sport

Атлетико го потврди доаѓањето на Муса Дембеле

Атлетико Мадрид го комплетираа трансферот на Муса Дембеле од Лион, носејќи го францускиот напаѓач во шпанската престолнина со позајмица со опција за купување.

Атлетико ќе плати 1.5 милиони евра за позајмицата на Дембеле, а на крајот на сезоната ќе може да го купи за 33.5 милиони евра, со потенцијални 5 милиони евра бонуси, откако тој постигна повеќе од 20 гола во двете полни сезони со Лион, каде што пристигна од Селтик во 2018 за 20 милиони фунти.

Оваа сезона, тој има само еден гол во 16 настапи, а на „Ванда Метрополитано“ ќе го замени Диего Коста, кој го раскина договорот со клубот. Лион, пак, најверојатно ќе го добијат Ислам Слимани од Лестер, откако тој претходно во минатите сезони беше позајмен на Њукасл, Фенербахче и Монако.

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 97 (https://animeheaven.pro/m/EW6q/ep-97) at AnimeHeaven attack on titan anime heaven

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 6 (https://funimationfree.com/m/LQQO/ep-6) at website https://funimationfree.com sword art online season 3 english dub funimation

Scroll to Top