Top Sport

Баерн Минхен доби неочекувано засилување

Баерн Минхен го комплетираше потписот со искусниот германски дефанзивец Џером Боатенг. Откако му истече договорот со Лион, Боатенг беше без клуб.

Тој веќе го одработи првиот дел од лекарските прегледи и денеска ќе тренира со резервниот тим на Баерн. Се очекува да се приклучи на првиот тим во следните неколку дена.

Според добро упатени извори во Германија, Боатенг во текот на летото работел напорно чекајќи можност за нов договор и ја добил од својот поранешен клуб. Тој претходно една деценија ги бранеше боите на Баерн.

Scroll to Top