Top Sport

Барди остана без тренер – Пако Лопез доби отказ

Фудбалскиот клуб Леванте го отпушти тренерот Пако Лопез. Леванте, по првите осум кола во Примера, се уште се без победа. Со четири бода, Леванте се наоѓа за 18.место на табелата.

Леванте, во саботата, доживеа пораз од Мајорка (1:0). Капитенот Моралес, во финишот на натпреварот, не успеа да реализира пенал.

Пако Лопез, го предводеше Леванте од март 2018 година. Минатата сезона, играше во полу-финалето на Купот на Шпанија.

Scroll to Top