Top Sport

Барди стрелец за Леванте (Видео)

Ако по утрото денот се познава тогаш репрезентативецот на Македонија Енис Барди најавува успешна сезона. Барди беше стрелец во првиот подготвителен меч за Леванте.

Левате и Вилјареал одиграа контролен меч кој заврши со победа на „жолтата подморница“ 2-1.

Барди настапи во вториот дел, а голот го постигна во 87 минута.

Scroll to Top