Top Sport

Енис Фазлагиќ ќе го носи дресот на Дунајска Стреда

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Фазлагиќ во новата сезона ќе го носи дресот на словачкиот прволигаш Дунајска Стреда. Тој доаѓа како позајмен играч од Висла Краков, откако полскиот клуб лани испадна од елитното друштво на оваа земја.

dobivaj vesti na viber

„Моите први впечатоци се одлични. Имам одиграно натпревар на стадионот на Дунајска Стреда и знаев какви се условите. Драго ми е што потпишав за овој тим бидејќи ДАЦ е еден од најголемите клубови во Словачка. Знам како функционира клубот, какви неверојатни навивачи има и модерен стадион. Веднаш реков „да“ на понудата. Ќе се трудам максимално да работам на себе на секој тренинг, да се усовршувам и да дадам се од себе на натпреварите“, изјави Енис Фазлагиќ по потпишувањето на договорот со Дунајска Стреда.

Енис Фазлагиќ во минатиот прозорец од Лигата на нации дебитираше и за сениорскиот национален тим на Македонија.

Scroll to Top