Top Sport

Бавaрците го претркаа Реал, се договорија со Марк Рока

Шпанските медиуми вчера најавија дека Реал Мадрид ќе испратат понуда за младиот играч на Еспаљол, Марк Рока, меѓутоа нерешителноста на клубот од Мадрид ја искористија од Минхен и го договориле трансферот.

Баварците решиле да ја активираат откпуната клаузула од 40 милиони евра. Челниците на Баерн го ангажираа Рока (22) во истиот момент кога го испратија Ренато Санчез во Лил.

Марк Рока со Баерн ќе потпише пет годишен договор. Овој играч е продукт на младинската школа на Еспањол. Настапувал за сите младински селекции на Шпанија.

Scroll to Top