Top Sport

Бизарно шоу на Рафа Бенитез во Кина

Рафаел Бенитез, поранешниот тренер на Валенсија, Ливерпул, Реал Мадрид и Наполи, очигледно нема добро искуство во кинескиот фудбал, каде што сега е главен тренер на тимот на Далијан про.

Во текот на вчерашниот натпревар од кинеската Суперлига, кој го загубија со 1:2 од Џијангсу Сунинг, Бенитез прво беше толку лут што не во еден момент не сакаше ниту да го гледа својот тим како што игра.

Неговото „шоу“ не заврши тука. На прес-конференцијата по мечот, тој на сите прашања од новинарите даваше ист одговор: „Не ми се допаѓаше натпреварот“.

Scroll to Top