Top Sport

Чави: Левандовски воопшто не е стар, погледнете го Модриќ

Барселона во летниот преоден рок сака да го доведе Роберт Левандовски. Генијалниот голгетер го напушта Баерн по осум години и 343 гола на 373 натпревари бидејќи сака да го исполни својот сон и да заигра за Барселона.

Тој ја одби понудата на Баерн за продолжување на договорот и сака да замине една година пред истекот на актуелната соработка.

Тренерот на Барселона, Чави, смета дека Левандовски ќе биде одлично засилување.

„Неговите години ни најмалку не ме загрижуваат. На крајот на краиштата, го вративме Дани Алвеш кога имаше 38 години. Играчите денес се внимателни, тие се попрофесионални од порано. Најдобри примери се Модриќ, Меси, Роналдо, Ибрахимовиќ“, изјави Чави.

Роберт Левандовски на 21 август ќе наполни 34 години.

anime website. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 11

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime website World's End Harem

watch anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

animes online Tokyo Revengers (Dub)

tải go88
Scroll to Top