Top Sport

Чеферин пак им се закани на Јуве, Реал и Барса: Правдата ќе ве стигне!

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин повторно ги предупреди трите клуба кои останаа верни на проектот за Европската Суперлига (Јувентус, Барселона и Реал Мадрид) дека не избегнале казна и покрај одлуката на УЕФА да ја стави во мирување дисциплинската постапка против трите клуба.

Поради одлуката на трговскиот суд во Мадрид, УЕФА не смее да ги казни трите клуба за обидот за формирање на Суперлигата, што значи дека тие сигурно ќе настапат во Лигата на шампионите следната сезона. Чеферин, сепак, вели дека тоа не е крајот.

„Само ќе кажам дека правдата понекогаш е спора, но секогаш пристигнува. Не сум навлегол во дисциплинскиот случај, но мислам дека одлуката не е конечна. Прво ќе ги разјасниме легалните работи, а потоа ќе продолжиме. Овие три клуба се однесуваат како деца кои бегаат од часови. Не се поканети на роденденска забава, а потоа се обидуваат да влезат со полиција“, вели Чеферин.

По изјавата на поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини дека клубовите го имаат правото да формираат паралелно натпреварување, Чеферин вели дека овој коментар „не заслужува одговор“.

УЕФА привремено ја стопираше дисциплинската против Реал, Јуве и Барса

Watch anime online for free at AnimeHeaven animes online. Chibi Revenger (https://animeheaven.pro/m/owyE) Episode 8

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Roboteuwang Sseonsyakeu (Dub) (https://animefreak.ws/m/OY9d) Episode Full

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. Aru Hi Inu no Kuni kara Tegami ga Kite (https://4anime.biz/m/ypx9) Episode Full

KissAnime Issuu: https://issuu.com/kissanimemx

Scroll to Top