Top Sport

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Пари Сен-Жермен го забележа седмиот триумф во седум кола во француската Лига 1 на драматичен начин, откако Ашраф Хакими го постигна својот втор гол во 95. минута за 2:1 победа на гости кај Мец.

Без повредениот Лео Меси, Хакими им донесе водство на „светците“ веќе во 5. минута од мечот, но Мец покажаа дека се подготвени за борба откако Бубакар Кујате да израмни во 39. минута. Кога се сметаше дека ПСЖ ќе ги загуби првите поени оваа сезона, Хакими, летното засилување од Интер, постигна прекрасен гол во 95. минута за нови три поени со кои ПСЖ веќе имаат 7 поени предност на врвот на табелата пред Марсеј, кои беа заддржани кај Анжер (0:0).

ЛИГА 1, 7.КОЛО

Мец – Пари Сен-Жермен 1:2

Анжер – Марсеј 0:0

Ленс – Стразбур 0:1

Лориен – Ница 1:0

Лион – Троа 3:1

Лил – Ремс 2:1

Монако – Сент-Етјен 3:1

Монпелје – Бордо 3:3

Нант – Брест 3:1

Рен – Клермон 6:0

Standings provided by SofaScore LiveScore

Website https://animepahe.cc: Watch Atashin'chi 3D Movie: Jounetsu no Chou Chounouryoku Haha Dai Bousou animepahe Episode Full anime

Website https://animekisa.in: Watch Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 1st animekisa Episode Full watch anime online

AnimeBee: Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2Wei! (Dub) anime episode 10 online free at https://animebee.to watch anime online

Website https://4anime.biz: Watch Black Lagoon (Dub) 4anime Episode 12 4anime app ios

Plurk: https://www.plurk.com/gogoanimelol

Linkhay: https://linkhay.com/u/animeflixnl

Scroll to Top