Top Sport

Чичарито се понудил да игра без плата во Манчестер Јунајтед

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Хавиер Ернандез Чичарито, испрати јавна порака дека би сакал да се врати во клубот, па дури и да игра без плата, за да му помогне на тимот да излезе од сегашните проблеми. „Ѓаволите“ го имаат само Кристијано Роналдо во нападот по заминувањето на Единсон Кавани, бидејќи Антони Марсијал е повреден.

dobivaj vesti na viber

Ерик тен Хаг бара нов напаѓач, би сакал да го купи Коди Гакпо, но ПСВ Ајндховен за него бара 40 милиони евра отштета.

Чичарито е член на ЛА галакси, но прашање е дали 34-годишниот Мексиканец може да биде решението за проблемите на Јунајтед.

Многу поголем е Кристијано Роналдо и неговото однесување, а медиумите на Островот откриваат дека веќе се создава отпор и од соиграчите кон него и неговото однесување на „Олд Трафорд“.

Scroll to Top