Top Sport

Данската лига се врати со гледачи преку „Зум“ и со спектакуларен гол (видео)

По повеќе од два месеци, денеска се рестартираше и данската Суперлига со мечот помеѓу Архус и Рандерс во 21. коло  на сосема необичен начин – со виртуелни гледачи на трибините преку апликацијата „Зум“ и со еден спектакуларен гол.

За разлика од германската Бундеслига, каде што навивачите на Борусија Менхенгладбах ги наполнија трибините со картонски „навивачи“, во Данска се решија за малку поинтересен пристап – навивачите преку „Зум“ го следеа натпреварот, а нивните лица и реакции се гледаа на екраните поставени на трибините.

Мечот заврши 1:1, откако Рандерс стигна до водство во 36. минута со фантастичен лоб од речиси половина терен на Симон Писингер, пред Мортенсен во судското продолжение да донесе бод за домаќините.

WCOStream the flintstones wcostream: Kaguya-sama: Love is War Season 2 (https://wcostream.cc/m/488n) Episode 12

4Anime 4anime death parade: TONIKAWA: Over the Moon For You (https://4anime.biz/m/N6DK) Episode 12

Scroll to Top