Top Sport

Давид Силва осуден за физичка повреда на жена на Канарските Острови

Легендата на Манчестер сити, Давид Силва е прогласен за виновен за физичка повреда на жена при тепачка на Канарските Острови, јавува Асошиејтед прес.

dobivaj vesti na viber

36-годишниот Силва, кој сега игра за Реал Сосиедад, е осуден за инцидент кој се случил на 19 јуни на карневал на Канарските Острови, кога се случила тепачка меѓу две групи луѓе, а Силва, насилно ја грабнал жената да ја одвлече, по што таа паднала и ги повредила лактите и колената. Судот му одреди казна од 1.080 евра.

Scroll to Top