Top Sport

Десподов ја погоди мрежата на Столе Димитриевски

Фудбалската репрезентација на Бугарија поведе со 0:1 на Арената во Скопје. Во 50.минута, Кирил Десподов на одличен начин го реализира контранападот на бугарската селекција и донесе предност за гостите.

dobivaj vesti na viber

Македонија од 14.минута игра со фудбалер помалку поради исклучувањето на Тодор Тодороски.

Scroll to Top