Top Sport

Тодороски доби црвен картон, Македонија и Бугарија на „нула“ по првиот дел

Фудбалските селекции на Македонија и Бугарија играат без голови на арената „Тодор Проески“ по првото полувреме од натпреварот во Лигата на нации. Македонија е десеткувана, игра со фудбалер помалку речиси од стартот на мечот откако црвен картон заработи Тодор Тодороски, за груб старт над противнички фудбалер.

dobivaj vesti na viber

Тодороски ја напушти играта уште во 14.минута, а потоа селекторот Милевски мораше да ја менува концепцијата, го повлече Александар Трајковски и го уфрли Стефан Ашковски.

Во 25.минута, Милан Ристовски упати удар од 20 метри, но бугарскиот голман Даниел Наумов успеа да одбрани.

Scroll to Top