Top Sport

Додека преговара со Габриел Жесус, Арсенал купи друг Бразилец

Арсенал веќе подолго време бара решение во нападот. Бидејќи „топчиите“ не успеаја да го доведат Душан Влаховиќ, се свртеа кон други опции и голем број играчи се поврзуваат со доаѓање во Лондон.

Како прва опција се споменува Габриел Жесус од Манчестер Сити, а додека се уште траат преговорите за познатиот Бразилец, раководството успеа да се договори со негов сонародник.

Крилниот напаѓач на Сао Паоло, Маркињос, ќе потпише за Арсенал во трансфер вреден 3 милиони евра. Тој има 19 години, а договорот му истекува, што влијаеше Арсенал веднаш да реагира и да го доведе на „Емирати“.

anime flix. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations

anime sites ANIMEFLIX Death Note (Dub)

anime website ANIMEFLIX Death Note

ANIMEFLIX BANANA FISH

anime flix Black Clover

tải go88
Scroll to Top