Top Sport

Левандовски го игра последниот меч во дресот на Баерн?

Полскиот интернационалец Роберт Левандовски денеска 99 % го игра последниот натпревар во дресот на Баерн Минхен. Тој ја донел конечната одлука за заминување, а агентот Пини Захави веќе ги договорил условите со Жоан Лапорта за трансфер во Барселона. Баварскиот тим денеска му гостува на Волфсбург во последното коло од Бундес – лигата.

Според германските медиуми, Баерн Минхен ја сфаќа сериозноста на ситуацијата и е подготвен да преговара со Барселона затоа што следното лето напаѓачот би заминал како слободен агент.

Поранешниот менаџер на фудбалерот, Чезари Кучарски, во интервју потврди дека Лева отсекогаш сакал да се испроба во Ла Лига.

„Левандовски ги освои сите можни трофеи со Баерн и тоа е одлично, но сега е време за некои нови предизвици. Тоа е природна работа во животот на професионалниот фудбалер. Од првиот ден кога пристигна во Баерн, челниците на клубот знаеја дека тој еден ден ќе сака да има нов предизвик. Левандовски сака да игра во шпанската лига и секогаш сонувал за тоа“, изјави Кучарски.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime online The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

anime websites GoGoAnime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

GoGoAnime My Dress-Up Darling (Dub) Episode 4

GoGoAnime Attack on Titan Season 2 Episode 6

tải go88
Scroll to Top