Top Sport

Ѕвездата на Баерн, Дејвис има воспаление на срцето по инфекцијата со КОВИД

Канадскиот репрезентативец и лев бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис има миокардитис и ќе паузира неколку недели, потврди тренерот на германскиот шампион, Јулијан Нагелсман.

21-годишниот Дејвис беше еден од деветте фудбалери на Баерн кои беа позитивни на КОВИД-19 во текот на зимската пауза во Бундеслигата и сега поради воспаление на срцето ќе паузира подолго време.

„Вчера на проверките кои ги правиме за секој фудбалер кој имаше КОВИД-19, забележивме мало запаление на срцевиот мускул. Тој веднаш престана со тренинзи и нема да биде достапен следните неколку недели. Според ултразвукот, воспалението не е многу сериозно, но мора да заздрави за да можеме да го повикаме“, изјави Нагелсман.

gogoanime in. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online Attack on Titan Season 3 (Dub)

Kiss x Sis (TV)

GoGoAnime Death Note

gogo anime tv GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)

goanime pe GoGoAnime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Scroll to Top