Top Sport

Роналдо: Пред Португалија се тешки битки за Мундијал

Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“, признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на 2022 се наоѓа пред „тешки предизвици“ во двата бараж мечеви кои ги очекуваат.

Португалија не успеа да го освои првото место во својата група по поразот од Србија во последниот меч, и сега во март ќе игра прво со Турција во полуфиналето на баражот, пред во одлучувачкиот меч да игра со подобриот од мечот помеѓу Италија и Македонија.

„Ќе биде тажно ако не ја оствариме целта и играме на Светското првенство. Во фудбалот и животот поминуваме низ тешки моменти, но најважно е да се вратиме бргу на нозе. Не очекуваат тешки битки. Прво против Турција, а ако победиме, тогаш мислам дека ќе одиме на Италија. Ќе видиме. Ќе бидеме подготвени. Тоа е животот, не постојат совршени сценарија“, вели Роналдо.

Португалецот, кој има 14 гола во 21 меч по враќањето во Манчестер јунајтед, нема пропуштено големо натпреварување по дебито за Португалија во 2003. Тој играше на четири Светски првенства и пет Европски првенства.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Horimiya (Dub)

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2 (Dub)

free anime online ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

watch animes The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

animes online The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Scroll to Top