Top Sport

Ериксен ќе може да игра фудбал, ама не во Интер и во Италија

Данскиот фудбалски интернационалец Кристијан Ериксен го шокираше и го загрижи целиот фудбалски свет на мечот Данска – Финска на ЕУРО 2020. Во текот на мечот доживеа срцев удар, па лекарите го враќаа во живот на самиот терен.

Откако се опорави, му вградија дефибрилатор кој треба да внимава на неговото срце.

Денеска доаѓаат вести дека кариерата на Данецот можеби и нема да мора да биде завршена, но тој со сигурност веќе нема да може да настапува за Интер, но и во италијанското првенство. Според италијанските закони, тој со вграден дефибрилатор не смее да се најде на теренот.

„Кристијан Ериксен нема да може да добие зелено светло пак да заигра во Италија доколку не му биде отстранет дефибрилаторот“ изјави денеска еден од докторите во ФС на Италија, Франческо Браконеро за локално радио.

Сега, според изложеното, пред данскиот фудбалски ас се три опции:

-Да се прости од фудбалот и да ја заврши играчката кариера

-Да оди на друга операција за да му го извадат дефибрилаторот, по што докторите ќе треба да му дадат дозвола да се занимава со фудбал на „Чизмата“

-Третата опција е да го напушти Интер и да заигра за клуб во земја во која може да се настапува со сегашната негова здравствена состојба

Засега нема инфо за одлуката на Данецот.

Website https://animeflv.uk: Watch Midnight occult civil servants (Dub) animeflv Episode 12 animes online

AnimeFreak: Hades Project Zeorymer (Dub) anime episode 4 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

Website https://kissanime.mx: Watch Golden Kamuy OVA kissanime Episode Full fire force kissanime

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animeflixnl.aspx

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

Scroll to Top