Top Sport

Фризурата на стариот Роналдо се враќа во мода? Брејтвајт со нов имиџ

Седењето дома и гледањето на стари фудбалски видеа очигледно има и своја лоша страна – луѓето се инспирирани од стилот на поранешните фудбалски ѕвезди.

Неколку дена откако еден татко го „усреќи“ своето дете со фризура во стилот на бразилскиот Роналдо од СП во 2002 година, иако тоа бараше фризура како Кристијано Роналдо, најновото засилување на Барселона, Мартин Брејтвајт реши да направи слична промена на имиџот.

Данецот одигра само три натпревари за каталонскиот гигант пред да се сопре европскиот фудбал, но очигледно едвај чека да излезе од изолација.

„Денеск открив нов талент“, пишува Брејтвајт со видео со неговата нова фризура.

Се надевам дека оваа ретро-фризура нема да стане хит ова лето по излегувањето од изолација.

 

View this post on Instagram

 

A new talent discovered today 💈

A post shared by Martin Braithwaite (@braithwaite_no1) on

Кутрото дете! Сакаше фризура како Кристијано, а доби стил како бразилскиот Роналдо (видео)

The Daily Life of the Immortal King (https://crunchyrollfree.com/m/Q8zk) Episode 15 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 days free trial

Watch Hero Return Episode 7 at website https://animeflix.nl. See more animeflix food wars

Scroll to Top