Top Sport

Фудбалерот што го посакуваше Милан, на крајот ќе заврши во Интер

Раководството на Интер е пред договор со Тотенхем за ангажман на дефанзивецот Јафет Танганга. Како што пренесува „Кориере дела Сера“, Интер е блиску до потпис со играчот кој Милан го посакуваше во овој преоден рок.

dobivaj vesti na viber

Имено, „нероаѕурите“ треба да ја пополнат дупката во одбраната со заминувањето на Ранокија.

Изборот падна на стоперот на Тотенхем, кој го бараше и Милан.

Јафет Танганга е роден во 1999 година, тој е дете на лондонскиот клуб, а договорот со Тотенхем му истекува во летото 2025 година.

Scroll to Top