Top Sport

Германците лути за свиркањето на химната и попречувањето со „ласер“ на Кимих

Еден момент од мечот Македонија-Германија не ги покажа македонските фанови во најдобро светло, откако во лицето на ѕвездата на Баерн Минхен, Џошуа Кимих беше вперен зелен „ласер“. Инцидентот се случи во 18. минута, додека 26-годишниот Кимих изведуваше корнер за „маншафт“.

Покрај тоа, „Билд“ тврди дека нема ферплеј на „Тоше Проески“ во Скопје, бидејќи беа забележителни и свирежите при изведувањето на германската хима.

Scroll to Top