Top Sport

Ѓурѓевиќ ги „крена“ Работнички против Беласица

Работнички ја забележа својата прва победа во новата сезона во Македонската Прва лига, откако со двата гола на Фахрудин Ѓурѓевиќ стигна до 2:0 триумф над новиот прволигаш Беласица.

Ѓурѓевиќ, кој ова лето дојде кај „романтичарите“ од чешкиот Храдец Кралове, стрелаше во 38. и 50. минута за триумф, оставајќи го прволигашот од Струмица на последното место на табелата со два порази и 0:8 скор по два натпревари.

ПРВА ЛИГА, 2.КОЛО

Работнички – Беласица 2:0

ВЧЕРА

Силекс – Пелистер 2:2

УТРЕ, 17.00

Академија Пандев – Вардар

Борец – Ренова

Шкендија – Струга Трим Љум

Шкупи -Македонија Ѓорче Петров

Фото: ФК Работнички

Scroll to Top