Top Sport

Големата надеж на Вулвс се пресели во Арсенал

Еден од најталентираните англиски фудбалери, Брендан Кларк кариерата ќе ја продолжи во Арсенал.

Кларк има само 16 години, тој му се приклучи на Арсенал од Вулверхемптон и до крајот на оваа сезона ќе игра за тимот до 18 години, по што ќе се размислува за неговата иднина.

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета често ја следи ситуацијата во тимот до 18 години, чии тренер е Џек Вилшер.

Кларк е Велшанец, тој е член на кадетската репрезентација која се пласираше на ЕУРО У17 за прв пат од 1981 година и е еден од најдобрите фудбалери на таа репрезентација.

Scroll to Top