Top Sport

Гомез успешно опериран, ќе отсуствува неколку месеци

Фудбалскиот клуб Ливерпул објави дека Џо Гомез би опериран во четвртокот. Играчот од одбраната ја оперирал тетивата во левото колено. Гомез ќе пропушти голем дел од актуелната сезона.

Џо Гомез се повреидл, вчера, за време на тренингот на англиската репрезентација. Ливерпул не соооштија кога се очекува неговото враќање во тимот. Во соопштението се наведува само дека Гомез би можел да го пропушти „чувствителниот дел од сезоната“.

Повредата на Гомез само му ги згоелми главоболките на менаџерот Јирген Клоп, кој претходно за целата сезона остана без Вирџил Ван Дајк.

Scroll to Top