Top Sport

Госенс, конечно, доби дрес од Кристијано!

Фудбалерот на Аталанта, Робин Госенс, конечно ја оствари својата желба – доби дрес од Кристијано Роналдо, но не од португалскиот ривал, туку од неговите соиграчи.

Во својата автобиографија Госенс откри дека го побарал дресот на Кристијано по мечот со Јувентус, но тој не го погледнал и го одбил, нанесувајќи му го „најголемиот срам“ во кариерата.

Сега, неговите соиграчи, на шега, му дадоа подарок – нов дрес од Кристијано!

Госенс: Роналдо ме понижи како никој во животот

4Anime anime sites: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 6

AnimeHeaven dubbed anime: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

Scroll to Top