Top Sport

Судиска љубов! Хауард Веб се ожени со Бибијана Штајнхаус!

Поранешниот фудбалски судија од Премеир лигата, Хауард Веб се оженил со својата долгогодишна девојка, германската фудбалска судијка Бибијана Штајнхаус за време на интернационалната пауза минатиот месец.

„Се земавме за време на интернационалната пауза и многу сме среќни. Поради короната, Хауард и јас моравме да го направиме овој чекор сами, како двојка. Не беа дозволени ниту докази. Секако, нема ниту меден месец“, вели Штајнхаус за „Билд“.

49-годишниот Веб беше дологодишен судија во Премиер лигата и главен судија во финалето на Светското првенство во 2010 година, додека 42-годишната Штајнхаус беше прва судијка во Бундеслигата, а сега работи на ВАР-системот во Германија. Веб се пресели во Германија откако се разведе со својата прва сопруга Кеј, со која има три деца.

4Anime bleach 4anime: Watch SK8 the Infinity Episode 12

ANIMEFLIX spirited away animeflix: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 5

Scroll to Top