Top Sport

Мориба се враќа во Шпанија

Илајш Мориба, талентираниот играч на Лајпциг, по само шест месеци ќе се врати во Шпанија. Мориба, до крајот на сезоната ќе игра во Валенсија.

dobivaj vesti na viber

Мороба, минатата сезона влезе во првиот тим на Барселона. Шансата која ја доби од Роналд Куман во целост ја искористи. Поради тоа, неговите менаџери бара повеќе пари за новиот договор.

Барселона одби да го направи тоа, го врати Мориба во Б-тимот и му се закани дека нема да игра доколку не ги прифати условите кои му ги нуди клубот.

На крајот Мориба за 16.000.000 евра за ина во Лајпциг. Шест месеци подоцна тој е подготвен да замина од Германија, сака да биде во клуб каде што ќе игра, бидејќе во Лајпциг настапи на само шест натпревари.

Шпанските медиуми пишуваат дека тој деновиве ќе пристигне на „Местаља“.

dang nhap go88 bản hack go88 tại go88 về oppo

sunwin hệ thống quá tải Link tải SUNWIN Club cho Android APK | IOS mới nhất ông trùm sunwin

Scroll to Top