Top Sport

И во Серија Б не се ракуваат – инцидент кој наликува на тој помеѓу Конте и Тухел

Вчерашниот конфликт помеѓу менаџерите на Челси и Тотенхем, Томас Тухел и Антонио Конте имаше своја „верзија“ и во италијанската Серија Б, на мечот помеѓу СПАЛ и Реџина, кога тренерот на СПАЛ, Роберто Вентурато одби да се ракува со тренерот на Реџина Пипо Инзаги по 1:3 поразот.

dobivaj vesti na viber

Кога Пипо му довика на ривалот да доје да се ракува, тренерот на СПАЛ наместо тоа имаше и нешто да му довикне на својот ривал. Инзаги се откажа и отиде да ја прослави победата на неговиот тим.

Link with us
  • sunwin bị công an bắt sunwin
  • sun win top 1 sunwin tài xỉu online sunwin
  • sunwin bịp sun win sunwin sập chưa
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top