Top Sport

Икарди се враќа во Италија?

ПСЖ нема да го задржи Мауро Икарди. Намерата на Аргентинецот е да се врати во Италија.

Француските медиуми, пишуваат дека сопругата на фудбалерот, која е и негов менаџер, Ванда Нара, ги разгледува понудите од Серија А.

Икарди се поврзува до Јувентус, Рома и Наполи.

Неговиот трансфер во Јувентус, долго време беше актуелен, откако не беше реализиран Интер го испрати во Париз. Медиумите од друга страна тврдат дека Икарди е опција број 2 за „страта дама“. Наводно во летниот преоден рок ќе се обидат да го донесат Аркадијуш Милик.

Рома очајнички гара напаѓач, откако стана јасно дека Един Џеко ќе го напушти клубот. Покрај Икарди со „волчицата“ се поврзуваат и српските репрезентативци Лука Јовиќ и Душан Влаховиќ.

Не е познато колкав е интересот на Наполи, но познато е дека претседателот Аурелио Де Лаурентис, пред неколку месеци имал една рунда преговори со Ванда Нара.

AnimeFreak animefreak one piece: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

KissAnime kissanime news: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 121

Scroll to Top