Top Sport

Иличиќ за депресијата: Јас почувствував ударот од КОВИД-19 на своја кожа

Ѕвездата на Аталанта, Јосип Иличиќ призна дека тој лично го почувствувал ударот од КОВИД-19 откако му беше доделена награда во име на градот Бергамо, која ја посвети на сите „кои страдаат“.

dobivaj vesti na viber

Словенецот ја доби наградата „Премио Дарданело“ од спортскиот весник „Тутоспорт“ како зрак светлина и надеж во тажните месеци кога Бергамо беше најпогоден од вирусот. Иличиќ, пак, во ваква атмосфера падна во депресија и три месеци беше надвор од фудбалот.

„Јас лично го почувствував ударот од КОВИД. Се надевам дека сите ќе излеземе од оваа ситуација што е можно побргу. Наградата не е само за мене, туку за целиот тим и целиот град. Поминавме низ многу тешки моменти. Оваа награда е за сите кои страдаат. Не е во ред да се живее вака, посебно за тие луѓе кои работат 24 часа дневно. Се надевам дека наскоро ќе се вратиме во нормален живот“, изјави Иличиќ.

app go88 go88 app đánh bài go88

sunwin đài loan sunwin stevia international inc sunwin ơ việt nam

Scroll to Top