Top Sport

Интер сигурен кај Емполи, Рома со камбек на Сардинија

Интер сигурно ја продолжи „потерата“ на лидерите Милан и Наполи, со 2:0 победа на гости кај Емполи, додека Рома на Жозе Мурињо имаше импресивен камбек против Каљари за 2:1 триумф.

Без Един Џеко на стартот, „нераѕурите“ дојдоа во водство во 34. минута преку Даниеле Д’Амброзио, а откако Емполи на стартот на второто полувреме останаа со играч помалку, Федерико Димарко во 67. минута го потврди триумфот.

На Сардинија, Паволети во 52. минута ги донесе Каљари во водство против Рома, но тимот на Жозе Мурињо избегна четврт меч без победа, откако Ибанез во 71. минута и Лоренцо Пелегрини во 78. минута стрелаа за „волчицата“.

СЕРИЈА А, 10.КОЛО

Каљари – Рома 1:2

Емполи – Интер 0:2

Лацио – Фиорентина 1:0

Standings provided by SofaScore LiveScore

4 anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

online anime 4Anime Redo of Healer

4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 5

One-Punch Man

Naruto: Shippuden (Dub)

tải go88
Scroll to Top