Top Sport

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јувентус, конечно, во петтото коло во Серија А, стигна до својата прва победа во новата сезона, враќајќи се од 2:1 негатива за 2:3 триумф на гости кај Специја, додека Салернитана по четири порази, го запиша првиот бод оваа сезона со 2:2 ремито со Верона.

Моисе Кин, враќањето во црно-белиот дрес, го прослави со гол во 28. минута од мечот, но Емануел Гјаси по само пет минути успеа да израмни. Французинот Јанис Антист ги шокираше „бјанконерите“ во 49. минута за неочекувано водство.

Но, тимот на Макс Алегри успеа да се соземе – Федерико Киеза во 66. минута израмни, за Матијс де Лихт да донесе три поени во 72. минута од мечот.

СЕРИЈА А, 5.КОЛО

Специја – Јувентус 2:3

Салернитана – Хелас Верона 2:2

Watch Precure All Stars Movie DX3: Mirai ni Todoke! Sekai wo Tsunagu☆Nijiiro no Hana Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Master Q: Incredible Pet Detective animeflix Episode Full animeflix hunter hunter

Website https://twistmoe.net: Watch Night Warriors: Darkstalkers' Revenge twistmoe Episode 4 anime twist

Exercism: https://exercism.io/profiles/kissanmiemx

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animeflixnl

Scroll to Top