Top Sport

ЛШ: Алборг лесно со Монпелје, Сегед го декласираше ППД Загреб

Данскиот Алборг ја забележа втората победа во второто коло на ЕХФ Лигата на шампионите, победувајќи го францускиот Монпелје со 36:28 (18:13) за да ги покаже своите големи амбиции оваа сезона. Пик Сегед, пак, со 30:21 (10:7) лесно го совлада Загреб, кои сега имаат два убедливи порази во првите две гола во групата А, каде што е и македонскиот шампион, Вардар.

Лукас Сандел беше незапирлив за Алборг, завршувајќи го мечот со 11 гола, додека Кристијан Бјорнсен додаде 6 гола, а кај Монпелје, Килијан Вилјемино беше најефикасен со 6 гола.

Во Унгарија пак, Марио Шоштариќ даде 7 гола за Сегед, додека кај Загреб, Вистороп и Клис имаа по четири гола.

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ГРУПА А, 2.КОЛО

Алборг – Монпелје 36:28 (18:13)

Пик Сегед – ППД Загреб 30:21 (10:7)

Кил – Елверум 20.45 ч.

Вардар 1961 – Мешков Брест 20.45 ч.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Website https://aniwatch.pro: Watch Dusk Maiden of Amnesia: Ghost Girl (Dub) aniwatch Episode Full watch anime dub

AnimeFreak: Fairy Ranmaru: Anata no Kokoro Otasuke Shimasu anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime freaks tv

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Website https://animekisa.in: Watch One Piece: Episode of Skypiea animekisa Episode Full animekisatv

Yemle: https://yemle.com/profile/kissanimemx

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimelol

Scroll to Top