Top Sport

Караници на трибините – мајката на Рабио „удрила“ по Погба и Мбапе

Вероик Рабио, мајката (и агент) на францускиот фудбалер од средниот ред, Адриен Рабио влегла во лута расправија со членовите на семејствата на Пол Погба и Килијан Мбапе по испаѓањето на Франција од Швајцарија на ЕУРО 2020, тврдат француските медиуми.

Светските шампиони водеа со 3:1 до 80. минута од мечот, пред Швајцарците да постигнат два гола и потоа на пенали да го елиминираат светскиот шампион по промашувањето на последниот пенал на Килијан Мбапе.

Според „РМЦ спорт“, Вероник Рабио прво го прашала семејството на Погба како нивниот син може да ја загуби топката во средината за контранапад на Швајцарците, а потоа на таткото на Мбапе му порачала да го „превоспита“ синот и да го направи „помалку арогантен“. По ова следувала „лута расправија“ помеѓу Вероник Рабио и мајката на Мбапе, Фајза Ламари

AnimeBee: Pokemon Daisuki Club anime episode Full online free at https://animebee.to animes online

TwistMoe: Black Lagoon (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net watch anime

Watch Maria Watches Over Us Season 4 Episode 13

AnimeKisa: Legend of Himiko (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in animes online

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

60c09ca9e6734 site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/

Scroll to Top