Top Sport

Касано: Без напаѓач го освоивме ЕУРО 2020

Поранешниот италијански репрезентативец, Антонио Касано, изјавил дека Азурите без напаѓач триумфирале на Европското првенство.

Италија, во неделата, по изведувањето на пенали ја победи Англија и ја освои титулата.

„Имавме голем проблем. Ја освоивме титулата и покрај тоа што немавме напаѓач. Ова се факти. Ова е единствен таков случај. Тренерот заслужува честитки. На првата прес конференција кажа дека оди на ЕУРО за да го освои“, рекол Касано.

Италија на ЕУРО, во составот имаше двајца напаѓачи, Чиро Имобиле и Андреа Белоти. Имобиле постигна по еден гол во првите два натпревари, додека Белоти не успеа да се запише меѓу стрелците.

ANIMEFLIX: K: SEVEN STORIES "SIDE:GREEN - Overwrite World - " (Dub) anime episode 2 online free at https://animeflix.nl darling in the franxx animeflix

AnimeBee: Jigokudou Reikai Tsuushin anime episode Full online free at https://animebee.to english anime

Website https://kissanime.mx: Watch Iron Virgin Jun (Dub) kissanime Episode Full dubbed anime

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137451458-gogoanimelol

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/animeflixnl

Scroll to Top