Top Sport

Катарските сопственици го продаваат ПСЖ?

Катарските сопственици на францускиот фудбалски гигант Пари Сен Жермен во догледно време може да продадат дел од клубот, како што најави претседателот на парискиот тим Насер Ал-Хелаифи.

dobivaj vesti na viber

Преговорите со потенцијалните купувачи се во тек. Сопствениците на ПСЖ веруваат дека клубот вреди повеќе од 4 милијарди евра, пишува „Фајненшл Тајмс“.

Ал-Хелаифи, исто така, прецизираше дека финализирањето на кој било потенцијален договор може да потрае со месеци.

По 15 кола, ПСЖ е на врвот во табелата во Лига 1. Тимот на Кристоф Галтие има пет бода повеќе од второпласираниот Ленс.

Scroll to Top