Top Sport

Ким Кардашијан вети дека ќе се врати ако Арсенал ја освојат Премиерлигата

Американската ѕвезда од реалните ТВ шоуа, Ким Кардашијан беше неочекувана гостинка на „Емирати“ на вчерашниот меч на Арсенал против Спортинг Лисабон во Лига Европа, и иако не успеа да се сретне со Букајо Сака, вети дека ќе се врати во Лондон ако „топчиите“ ја запечатат премиерлигашката титула.

Арсенал испаднаа од Лига Европа по изведувањето на пенали, и иако Кардашијан не се сретна со Сака, тој сепак, преку телефон зборуваше со нејзините деца, извинувајќи се што не можеле да се сретнат и доби ветување за ново гостување.

Scroll to Top