Top Sport

Клоп не му се лути на Мане за одбивањето рака: Требаше да ме видите мене кога бев фудбалер

Јирген Клоп вели дека нема никакви проблеми со Садио Мане, откако сенегалскиот напаѓач одби да се ракува со менаџерот по 4:2 победата над Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“.

Сенегалецот очигледно беше исфрустриран што не беше старте на мечот, откако Роберто Фирмино, Диого Жота и Мо Салах беа во нападот од стартот, а тоа беше оправдано откако тројцата постигнаа по еден гол. Клоп и по мечот велеше дека нема проблем со 29-годишниот Сане, и сега сака новинарите да не прават „голема работа“ со приказната.

„Не можам да направам поголема приказна отколку што навистина е. Фудбалот е емотивна игра и сите очекуваат постојано да ги контролираме емоциите, што, секако не успева. Тоа ми се случило и мене како фудбалер, и на други фудбалери кои сум работел. Ова не е првпат во мојот живот, и мислам дека нема да биде последен. Медиумите сакаат поголеми наслови, но јас сум опуштен. Да ме видевте мене како фудбалер, какви работи правев од емоциите, тоа беше лудо. И јас сум сосема нормален човек, но ми се случиле такви моменти. Ништо повеќе“, вели Клоп.

AnimeFreak animefreak: Umibe no Étranger (https://animefreak.ws/m/Gd3K) Episode Full

AnimeHeaven animes online: Scum's Wish (https://animeheaven.pro/m/dDx3) Episode 12

Scroll to Top