Top Sport

Лео Меси чека трето дете

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор да ја донесе до Светското првенство во Русија во 2018, а сега неделата ја заврши со одлична вест – со сопругата Антонела Рокуцо го очекуваат своето трето дете.

Двојката веќе има два сина, Матео и Тијаго, и прашањето е дали сега конечно ќе добијат девојче. Антонела Рокуцо ја објави веста на „Инстаграм“ со одлична фотографија на која нејзините момчиња го допираат стомакот додавајќи „семејство од пет“.

И главниот ривал на ѕвездата на Барселона, Кристијано Роналдо, исто така очекува принова во семејството – неговата девојка Георгина Родригез го очекува четвртото дете на Роналдо.

Familia de 5❤️❤️❤️❤️❤️ #blessed??????

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Scroll to Top