Top Sport

Ливерпул влезе во трката со Манчестер Сити за Калвин Филипс

Ливерпул влезе во трката со Манчестер Сити за ангажманот на англискиот репрезентативец Калвин Филипс. „Црвените“ ја израмнија понудата на Сити од 50 милиони фунти, плус дополнителни 10 милиони бонуси, за Лидс Јунајтед да го дозволи трансферот.

dobivaj vesti na viber

Менаџерот Јирген Клоп сака уште еден квалитетен играч за врска, но и Пеп Гвардиола бара замена за Фернандињо и за Илкај Гундоган.

Калвин Филипс е дете на Лидс, израсна во одличен фудбалер и на 26 години е вистинско време за голем трансфер. Сега има две опции, Манчестер Сити и Ливерпул.

giải mã md5 go88

sunwin it solutions sunwindow mã xác thực sunwin

Scroll to Top