Top Sport

Македонија со 26 фудбалери ќе оди на ЕУРО 2020

УЕФА ја потврди одлуката дека селекторите на националните тимови, меѓу кое е и Игор Ангеловски, за настап на ЕУРО 2020, ќе можат да пријават по 26 фудбалери. УЕФА реши да го зголеми бројот на фудбалерите во тимовите, поради напорните клупски сезони и коронавирусот.

Извршниот комитет на УЕФА, на денешната седница во Нион, ја потврди одлуката дека покрај 11-минатат на теренот и 12 резервни фудбалери, селекторите во резерва ќе можат да имаат уште тројца играчи.

Доколку, некој играч биде заменет со некој од резервите, тој повеќе нема да може да биде во комбинација за другите натпревари.

Игор Ангеловски, најдоцна до 1.јуни, мора да пријави во УЕФА кои фудбалери ќе патуваат на ЕУРО 2020.

Македонија на првенството ќе игра против Австрија, Украина и Холандија.

GoGoAnime knights and magic gogoanime: DARLING in the FRANXX Episode 24

ANIMEFLIX high school dxd animeflix: My Hero Academia (https://animeflix.nl/m/3v3) Episode 13

Scroll to Top