Top Sport

Марез донесе предност за Манчестер Сити на полувреме против Лајпциг

Манчестер Сити има предност од 0:1 по првото полувреме од дуелот против Лајциг, прв осминафинален меч од Лигата на шампионите.

Ријад Марез беше стрелец на водечкиот гол за „граѓаните“ во 27.минута, кога искористи невнимание во одбраната и со прецизен удар погоди на вистинското место.

Во Милано, Интер и Порто по првиот дел играат без голови.

Scroll to Top