Top Sport

Милевски го објави составот: Трајковски, Бејтулаи и Тодороски меѓу стартерите на Македонија

Селекторот Благоја Милевски направи три замени, во стартниот тим се Александар Трајковски, Егзон Бејтулаи и Тодор Тодороски. Тоа значи и поофанзивен тим.

dobivaj vesti na viber

Познат е официјалниот состав со кој фудбалската репрезентација на Македонија ќе и се спротистави на Бугарија на вечерашниот меч на арената „Тодор Проески“.

Натпреварот меѓу Македонија и Бугарија се игра вечерва (20.45 часот).

Scroll to Top