Top Sport

Младинските селекции ги добија противниците во квалификациите

Фудбалските репрезентации на Македонија, фудбалери до 17 и 19 години, го добија противниците во квалификациите Европските првенства.

Репрезентацијата за играчи до 17 години во главните квалификации ќе играт во Групата 11. Турнирот ќе се одржи на Малта, а покрај домаќините противници на Македонија ќе бидат уште Германија и Полска.

Европското првенство во оваа возрасна категорија ќе се одржи од 7 до 13 октомври во Естонија.

Селекцијата до 19 години во квалификациите ќе игра на турнир во Чешка против домашната репрезентација, односно Данска и Албанија.

Европското првенство во оваа конкуренција ќе се одржи во Романија во 2021 година.

AniWatch watch anime dub: Watch Bleach Episode 277

AnimeDao animedao boku no hero academia: SK8 the Infinity Episode 12

Scroll to Top