Top Sport

Најдобра тетоважа од ЕУРО: Кјелини, Сака и пехарот

Европското првенство заврши пред една недела. Шампионатот (не)очекувано го освои репрезентацијата на Италија. Азурите, во финалето, по изведувањето на пенали ја победија Англија.

Навивачите со различни емоции го испратија крајот на ЕУРО 2020. Многумина се решија, некои моменти да ги претворат во тетоважи. Најоригиналната сигурно ја има еден италијански навивач.

На раката тој го тетовирал, моментот во финишот на првото продолжение, кога Кјелини го фати за дресот Сака и го спречи да отвори контранапад на Англија.

Покрај дуелот тетовиран е и пехарот, кој се прикажува дека е недостижен за Сака. Во пенал серијата, младиот напаѓач на Арсенал, го промаши решавачиот пенал.

WCOStream: NieA Under 7 (Dub) anime episode 13 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

AniWatch: Very Private Lesson anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

AnimeDao: Cheer Boys!! (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao death note

Youmagine: https://www.youmagine.com/kissanimemx/designs

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimelol

Scroll to Top