Top Sport

Навивачите на Олимпија влетаа на презентацијата на новиот тренер Риера, го сакаат Просинечки

Бесните навивачи на Олимпија Љубљана не дозволија нивниот нов тренер, поранешниот шпански фудбалер Алберт Риера да ја оддржи првата прес-конференција, лути на одлуката на клубот да го избрка Роберт Просинечки.

dobivaj vesti na viber

Популарните „Greenn Dragons“, претходно присуствуваа на прес-конференцијата на поранешниот хрватски репрезентативец, кој ја обвини управата на клубот за „скандалозно“ однесување.

„Можеа да кажат дека не знам да работам, но не и дека не сум чесен. Со поголеми лажговци и преваранти никогаш не сум работел, а сум работел со многумина. Апсурден е начинот на кој се води клубот, тоа не би го режирал ниту Алфред Хичкок“, изјави Просинечки откако доби отказ по само три месеци, а од клубот објавија дека речиси секој ден останувал до 4 часот наутро, пиејќи алкохол и играјќи карти.

Scroll to Top